Jaki zabieg wyszczuplający brzuch jest najskuteczniejszy?

Brzuch to część ciała, po której szybko widać wszelkie, żywieniowe grzechy, brak ruchu i niezdrowy tryb życia. Także wiek, siedzący tryb życia i stan fizjologiczny, jak ciąża i okres po urodzeniu dziecka nie sprzyjają jego jędrności. Niektóre osoby mają po prostu genetyczne uwarunkowania, figurę typu “jabłko”, przy których trudno utrzymać talię osy. Zdarza się także, że mimo ćwiczeń i aktywności fizycznej, oponka nie chce zniknąć. Z pomocą przychodzą zabiegi wyszczuplające brzuch, które pozwalają zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała oraz poprawić kondycję skóry. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają użycia skalpela, a więc są nieinwazyjne i bezpieczne. To, jaki zabieg wyszczuplający brzuch jest najskuteczniejszy, zależy od indywidualnych wskazań, dlatego to pytanie warto zadać specjaliście podczas wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Niezależnie od tego, czy wybierzemy endermologię, radiofrekwencję, fale radiowe, czy też mezoterapię igłową, warto pamiętać, że aktywność fizyczna, zdrowa dieta i intensywne nawadnianie organizmu to bardzo ważne czynniki, które pozwolą na osiągnięcie w pełni zadowalających i trwałych efektów. Na co dzień warto stosować także odpowiednią pielęgnację i masaże, np. szczotką na sucho, które pobudzają krążenie krwi, stymulując procesy metaboliczne i regeneracyjne skóry. 

Jakie zabiegi na boczki i brzuch?

Wystający brzuszek i boczki zniechęcają do noszenia bardziej dopasowanej odzieży i trudno je zamaskować pod strojem kąpielowym. Są źródłem kompleksów, których często bardzo trudno się pozbyć za pomocą ćwiczeń czy diety. Zabiegi, takie jak endermologia LPG, Onda Deka, BodyLab czy Storz Medical redukują tkankę tłuszczową na zasadzie lipolizy, czyli rozbicia komórek tłuszczu i wydalenia ich z organizmu. To bezinwazyjne metody liposukcji brzucha bez przerywania ciągłości tkanek. Skutecznie pomagają zgubić centymetry w obwodzie brzucha, a także niechciane boczki. Dzięki takiemu działaniu zabiegi te wspomagają walkę z otyłością brzuszną i zapobiegają jej powstaniu. Inną, powszechnie stosowaną metodą odmłodzenia i poprawy kondycji skóry i jest mezoterapia igłowa. 

TOP 3 najlepszych zabiegów na brzuch

Storz Medical – zabieg doskonale sprawdza się w modelowaniu ciała, w tym redukcji tkanki tłuszczowej brzucha i boczków. Rozbija nawet zaawansowany, zwłókniały cellulit i usuwa rozstępy, które nierzadko pojawiają się właśnie na brzuchu (np. po odchudzaniu lub ciąży). Działanie uderzeniowej fali akustycznej stymuluje mięśnie, wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy oraz prowadzi do odbudowy kolagenu, dzięki czemu poprawia się jędrność i sprężystość skóry. Fala akustyczna Storz Medical może być łączona z innymi zabiegami, takimi jak Endermologia LPG, które potęgują jej działanie.

Zabieg jest bezbolesny i przyjemny. Warto się stosować do zaleceń okołozabiegowych, które dodatkowo podkręcą metabolizm i pomogą usunąć toksyny z organizmu. Należą do nich: aktywność fizyczna, picie 2 litrów wody dziennie oraz stosowanie zbilansowanej diety. 

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonać serię 5-10 zabiegów, po 2 razy w tygodniu.

BodyLab – wykorzystuje falę radiową bipolarną zarówno w przypadku zabiegów wyszczuplających na ciało, jak i odmładzających – na twarz. Podgrzewane przy pomocy urządzenia włókna kolagenowe kurczą się i napinają, dzięki czemu dochodzi do ich regeneracji i odbudowy. Krewa i limfa zaczynają szybciej krążyć, usuwając wolne rodniki i toksyny z organizmu. Takie działanie daje efekt ujędrnienia, dotlenienia oraz odżywienia skóry. BodyLab doskonale radzi sobie z redukcją tkanki tłuszczowej w miejscach opornych na ćwiczenia i dietę, do jakich należą boczki i brzuch. To zabieg, który skutecznie przeciwdziała powstawaniu otyłości brzusznej. 

Podobnie jak Storz Medical, jest przyjemny i bezbolesny. Należy stosować podobne zalecenia pozabiegowe, w zakresie nawadniania organizmu, zdrowej diety i ćwiczeń, które warto włączyć w swój codzienny harmonogram. Zaleca się wykonać serię 5-10 zabiegów.

Mezoterapia igłowa – znana przede wszystkim jako zabieg na twarz, dzięki możliwości podskórnej iniekcji odpowiednich preparatów, pozwala skutecznie walczyć z tłuszczykiem, a także mało jędrną, wiotką, pokrytą rozstępami skórą. Z tego powodu jest tak chętnie stosowana, np. przez kobiety po urodzeniu dziecka. Produkty, jakie mogą być podane podczas mezoterapii igłowej na brzuch, to kwas hialuronowy, witaminy, L-karniyna, czy fosfatydylocholina, rozbijają komórki tłuszczowe oraz poprawiają kondycję skóry, dodatkowo ją wzmacniając. Zabieg jest przeprowadzony po miejscowym znieczuleniu specjalną maścią. Mezoterapia igłowa na brzuch, wykonana przez profesjonalistę jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, polecanych zabiegów wyszczuplających, bezpośrednio po zabiegu ćwiczenia fizyczne, a także opalanie skóry, korzystanie z sauny i gorących kąpieli nie jest wskazane. 

Przeczytaj również:  Endermologia - efekty po 6 zabiegach