Endermologia – ile zabiegów, aby widzieć efekty?

Czy zastanawiałaś się, ile zabiegów endermologii jest potrzebnych, aby dostrzec prawdziwą różnicę w wyglądzie Twojej skóry? Jeżeli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zgłębiając tajniki endermologii, pomożemy Ci zrozumieć, jakie są oczekiwania i rzeczywistość dotyczące tej popularnej terapii poprawy kondycji skóry. Czytaj dalej, aby odkryć, co potrzeba, aby efekty stały się widoczne.

Czym są zabiegi endermologii?

Endermologia LPG Alliance to w pełni bezpieczna, naturalna i nieinwazyjna metoda modelowania ciała. Jej działanie opiera się o silną stymulację skóry, pobudzając przy tym jej metabolizm komórkowy. W zabiegu wykorzystuje się specjalną głowicę, która wyposażona jest w klapkę i rolkę – imitujące ruchy masażysty, a także wykonujące ruch ssący. Dzięki niej, masaż podciśnieniowy jest relaksujący i przyjemny. 

Endermologia LPG Alliance posiada aż 147 przeprowadzonych badań, które potwierdzają jej skuteczność. Urządzenie jest dostępne aż w ponad 110 krajach i wciąż cieszy się niezwykle rosnącą popularnością.

Po zabiegi endermologii chętnie sięgają Pacjenci, którzy chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit, ujędrnić skórę, ale także tacy, którzy borykają się z zastojami limfatycznymi i wodnymi, z obrzękami lub chcą po prostu złagodzić bóle i napięcia mięśniowe.

Jak często wykonywać zabiegi endermologii?

Zabiegi endermologii LPG Alliance możemy wykonywać w odstępach 2-3 dniowych. Niezwykle ważna jest ich regularność, bowiem to ona gwarantuje bardzo dobre rezultaty przeprowadzanych zabiegów.

Ile zabiegów endermologii, aby widzieć efekty?

Już po pierwszym zabiegu zauważalne są efekty – bardziej napięta skóra, redukcja opuchnięć. Dla widocznych i spektakularnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegowej 10 – 12 zabiegów. Wykonanie serii gwarantuje: 

  • zwiększony metabolizm komórkowy, co przekłada się na zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym – widoczne ujędrnienie i napięcie skóry,
  • widoczna redukcja cellulitu,
  • wyszczuplenie i modelowanie sylwetki,
  • znaczna redukcja tkanki tłuszczowej,
  • usprawnienie przepływ krwi i limfy, a co za tym idzie drenaż i likwidacja zastojów wodnych i limfatycznych,
  • detoksykacje organizmu – usuwanie nagromadzonych toksyn,
  • redukcja obrzęków.

Po jakim czasie widać efekty endermologii?

Na efekty zabiegów endermologii LPG Alliance nie trzeba długo czekać – w przypadku tego urządzenia są one szybko zauważalne.

Pierwsze efekty dostrzegamy już po pierwszym zabiegu – skóra jest bardziej elastyczna, u Pacjentów występuje uczucie „lekkości” ciała. Po około trzecim zabiegu dostrzegalna jest wizualna poprawa gęstości skóry, jej tekstura jest bardziej gładka i wyrównana, a cellulit mniej widoczny. Obrzęki są mniej uciążliwe, a zatrzymana woda zdrenowana

Aby uzyskać znakomite efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu

czy znaczącą poprawę gęstości skóry należy wykonać serię 10 – 12 zabiegów. Jednak należy tu zaznaczyć, że jest to kwestia  bardzo indywidualna, a plan zabiegowy dobierany do Pacjenta po przeprowadzeniu konsultacji z nim.

Jak długo utrzymują się efekty endermologii?

Efekty zabiegów endermologii LPG Alliance będą utrzymywały się przez długi czas, pod warunkiem stosowania zdrowego i aktywnego trybu życia. Odpowiednia ilość wody, snu, zbilansowana dieta, sport – to czynniki, które mają duży wpływ na utrzymywanie się efektów zabiegowych. Dodatkowo, po przeprowadzonej serii, zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających – początkowo 1 raz na 2 tygodnie, następnie 1 raz w miesiącu.

Ile zabiegów endermologii? Podstawowe informacje

Seria zabiegowa i ich częstotliwość dobierane jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Optymalnie, dla satysfakcjonujących rezultatów, przyjmuje się wykonanie serii zabiegowej, czyli 10 – 12 zabiegów w odstępach 2 – 3 dniowych. 

W trakcie kuracji zabiegowej, warto zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i picie dużych ilości wody – tylko kombinacja tych wszystkich czynników gwarantuje pełny sukces i wyraźne zmiany w wyglądzie skóry.

Przeczytaj również:  Endermologia w ciąży - czy jest bezpieczna?