MEDYCYNA ESTETYCZNA
Zabiegi odmładzające
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, odpowiedzialny za jej nawilżenie. Dzięki właściwości wiązania wody, jest popularnym i cenionym składnikiem kosmetyków oraz preparatów stosowanych w zabiegach kosmetycznych.
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się od około 25 roku życia, dlatego wówczas warto zacząć wspomagać swoją skórę preparatami zawierającymi kwas hialuronowy. Wraz z wiekiem jego stężenie maleje, co skutkuje przesuszaniem się skóry, utratą jej napięcia i pojawieniem się zmarszczek. W okresie menopauzy niższy poziom estrogenu powoduje zahamowanie produkcji zarówno kwasu hialuronowego, jak i kolagenu.
Kremy i maski, które nakładane są na twarz, szyję i dekolt działają na zewnętrzną warstwę skóry. Aby kwas hialuronowy mógł przedostać się głębiej, wprowadza się go w formie zastrzyków lub przy wykorzystaniu zjawiska elektroporacji. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie najlepszych efektów w postaci głębokiego nawilżenia, redukcji zmarszczek i poprawy jędrności skóry.
Wskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego:
- utrata jędrności
- opadanie policzków i owalu twarzy
- bruzdy nosowo wargowe, w dolinie łez
- opadające kąciki ust
- wąskie, przesuszone wargi
- zmarszczki poziome czoła
- zmarszczki okolic oka, tzw. kurze łapki
Zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach medycyny estetycznej pozwala skutecznie zniwelować oznaki starzenia, a także opóźnić jego procesy. W kosmetologii i medycynie estetycznej stosuje się dwa rodzaje kwasów, stosowanych w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów. Nieusieciowany kwas hialuronowy daje rezultat odmłodzenia skóry – poprawę jej nawilżenia, jędrności oraz spłycenia zmarszczek. Jest on stosowany w takich zabiegach, takich jak mezoterapia igłowa, która polega na kontrolowanym podawaniu preparatu przy pomocy strzykawki. Koktajl odżywczy wprowadzany do skóry jest dodatkowo wzbogacony w różnego rodzaju witaminy, peptydy, aminokwasy i mikroelementy. Podany drogą iniekcji dociera do głębokich warstw skóry, stymulując procesy naprawcze. Usieciowany kwas hialuronowy stosuje się do wypełnienia ust, zmarszczek i bruzd, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, dolina łez, czy zmarszczki poziome czoła. Służy także modelowaniu owalu twarzy, poprawie kształtu nosa czy redukcji cieni pod oczami. Przerwanie ciągłości skóry zmuszą ją także do samonaprawy, czego skutkiem jest regeneracja oraz produkcja nowego kolagenu i elastyny. Odbudowane włókna zagęszczają skórę, dzięki czemu staje się bardziej sprężysta i jędrna.
Kwas hialuronowy powszechnie stosuje się w zabiegach typu anti-aging, takich jak:
- mezoterapia igłowa
- mezoterapia bezigłowa
- mezoterapia mikroigłowa
- dermapen
- wolumetria twarzy
- modelowanie ust
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bezpieczne, a ich rezultaty widoczne są od razu, ponieważ jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody. Ten naturalny wypełniacz nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego nie wymaga stosowania wcześniejszych testów na skórze. Zabieg wypełnienia zmarszczek rozpoczyna się od podania znieczulenia w postaci specjalnego kremu. Kwas hialuronowy wprowadzany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły, dzięki czemu jest mało inwazyjny i bezpieczny. Trwa 30-60 minut, w zależności od obszaru skóry poddanej terapii. Kwas hialuronowy w postaci plastycznego żelu jest podawany bezpośrednio na zmarszczki, co daje to natychmiastowy efekt wygładzenia i poprawy nawilżenia skóry.
Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym:
- redukcja zmarszczek
- spłycenie bruzd
- powiększenie i modelowanie kształtu ust
- rewitalizacja i odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
- podniesienie owalu twarzy
- nadanie skórze sprężystości i jędrności
- nawilżenie skóry
- wymodelowanie okolicy żuchwy
To, jak długo utrzymują się efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj preparatu, stan skóry, stan zdrowia, czy styl życia. Średnio jest to okres od 6 do 12 miesięcy. Z tego powodu zabiegi, takie jak mezoterapia, z użyciem nieusieciowanego kwasu hialuronowego należy wykonać w serii, aby rezultaty były wyraźne i długotrwałe. Z czasem kwas hialuronowy się wchłania, co jest sytuacją zupełnie naturalną, dlatego warto wykonywać tzw. zabiegi przypominające dla podtrzymania efektów. Warto podkreślić, że rezultat zabiegu nawilżenia i poprawy jędrności skóry pojawia się stopniowo, z czasem, co może trwać nawet do 14 dni. W tym czasie dochodzi do procesów związanych z wiązaniem wody i układaniem się preparatu w tkankach.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry
- choroby nowotworowe
Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być tkliwa i zaczerwieniona. Mogą się także pojawić drobne siniaczki, w zależności od stopnia wrażliwości skóry i rodzaju zabiegu (np. po mezoterapii). Te dolegliwości samoistnie mijają po 2-3 dniach. W ciągu tygodnia od zabiegu zaleca się picie większej ilości wody, a także rezygnację z opalania skóry, wizyt na basenie oraz w saunie.
BEZPIECZEŃSTWO
Kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem i dotyczy wszystkich procedur i całego zaplecza, jakim dysponuje Royal Skin. Gwarancją bezpieczeństwa jest wykwalifikowana i przeszkolona kadra pracująca. Bezpieczeństwo dotyczy również procedur opieki przed, w trakcie i po zabiegu oraz związanych z dezynfekcją i sterylizacją narzędzi pozabiegowych, powierzchni, środków ochrony indywidualnej czy wszelkiego rodzaju materiałów pozabiegowych.
Pakiety
Zabiegi
20% zniżki
Wykupując pakiet 4 lub więcej zabiegów oszczędzasz nawet do 20% w stosunku do ceny za pojedyncze zabiegi.
Obszary
Przyjdź do nas, ustalimy razem jakie obszary i ile zabiegów będziesz potrzebować i na tej podstawie będziemy mogli ustalić ostateczną wycenę naszej usługi.
Decydując się na większą ilość możesz oszczędzić nawet 60%!